



Samtliga bilder kommer från Vogue på 50-talet, och jag fann dem på MyVintageVogue.com. En alldeles underbar sida, vill jag lova er! Bilderna är förstås alldeles underbara de med, liksom kläderna. Allt är så stilfullt, vackert och inspirerande att jag blir alldeles knäsvag.
De första tre bilderna är nog mina favoriter, tillsammans med den längst ned till vänster. Låt mig veta om du som läser har någon favorit, då blir jag megasuperduperglad!













Sweet! :D
underbara bilder <3
Jag älskar andra bilden på första raden och första bilden på nedersta raden! <3
Vilken jättefin blogg du har!
älskargamla bilder!
Linnéa: Verkligen! Jag blir så glad av att titta på dessa bilder. ^_^
emma: Onekligen!
Mistierioso: Då har du god smak, vill jag säga. ;)
Emma: Tack så mycket!
vilka otroligt fina bilder =)
JENNIESTYLE: Jag med. =) Det är så fint att jag vill hoppa in i dem!
Sabina: Oh ja! Jag får ett slags lyckorus genom kroppen av att titta på dem. =)
åh tack! :-D
fin blogg! Jag gillar verkligen de där bilderna!
Bilden längst ner i vänster<3
Åh, så himla snyggt! Den längst ned till höger är nog min favorit. Somrig och pastellig, som en dröm. De kunde sina saker!
svar: nej, jag vill inte vara ”studentig” heller. det känns inte riktigt jag.
men gud vad det är svårt att hitta någon!
Vilka underbara bilder!
Angeliqa: Visst är de! Det är något med 50-talsbilder som är så himla… mysigt.
Bodil: Tack! Och ja, bilderna är riktigt vackra. =)
Sarah: Vi verkar vara rörande överens här. ♥
Hanna: Det håller jag verkligen med om, de var riktigt duktiga! Jag tycker dock att bilden känns mer höstig än somrig, bortsett från kläderna, men en riktigt härlig bild är det ändå. Jag älskar hösten. =)
Jag gillar bilden längst till höger i tredje raden. Hon ser så tjusig ut, men samtidigt inte gammal eller snobbig:)
Annicat: Verkligen! Hennes kläder är helt fantastiska, för den delen.
Candy, tack ;)
sv: Haha! Det är en cupcake, det som ser ut som bajs är garneringen bestående av någon slags gräddig smörkräm med chokladmintsmak! Jag är så dum, för jag tycker varken om muffins eller smörkräm. Jag borde köpt kladdkakan istället!
Man kan köpa det på Viskan här i Borås. ;)
Höstig har du faktiskt rätt i. Det är ju mer orangea toner.
åh kärlek, verkligen kärlek!
De tre översta älskar jag verkligen samt 3 raden i mitten då hon ser ut som en stark och självsäker kvinna!
Härliga bilder :) kram
placebohoe: Onekligen!
Clarisse: Den bilden är riktigt häftig. Jag håller med dig om att hon ser stark och självsäker ut!
sv: åh tack så mycket. haha blev du svettig av att sova? lät minstsagt ganska roligt :P
ja, man borde inte vara rädd för det liksom :(
Hela den tredje raden uppifrån och ner tilltalar mig.Jag skulle kunna klä mig i det.Känns väldigt kvinnligt.=)
Hm det här var ett riktigt svårt val, men jag gillar nog mest den i mitten på sista raden och den till vänster, också på sista raden! ;D Men jag tycker att alla bilderna är härliga ;D
Ha det bra! :D
Vanillasweets: Okej, tack för svaret! Den i mitten på sista raden är så himla cool, älskar den för att den där gatlyktan är med också!
Cilla: Alltså, de kläderna är fantastiska! Ska jag gå enbart på kläder tilltalar de raderna mig också mest, men går jag på hur själva bilderna ser ut är det den första raden. ^^